Zaloguj Search

Aktualności

 
Szlak dzwonnic loretańskich - konkurs fotograficzny
23 maja 2017

Szlak dzwonnic loretańskich - konkurs fotograficzny

Zapraszamy do udziału w konkursie na fotografie obrazujące dzwonnice loretańskie. Konkurs jest częścią projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)", którego tegoroczna edycja poświęcona jest m.in. dzwonnicom loretańskim.

V Koncert przy ruinach
11 maja 2017

V Koncert przy ruinach

Tym razem w wyjątkowej scenerii zabytkowych ruin kaplicy loretańskiej w Skrzebowej zaprezentuje się wrocławski zespół "Spirituals Singers Band"...
Nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa
19 grudnia 2016

Nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa

W sobotę 17 grudnia odbyło się kolejne nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa. Niezwykłe miejsca, niezwykłe historie, niezwykli ludzie. W czasie 2 godzinnej trasy, można było zobaczyć m.in. Studnię Książęcą, podziemia i strychy kościoła klasztornego czy wejść na empory kościoła św. Józefa.
Dzieci zwiedzały ruiny kaplicy
17 października 2016

Dzieci zwiedzały ruiny kaplicy

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie wyruszyli w niezwykłą podróż pod hasłem „Kolejką turystyczną po mojej Małej Ojczyźnie”. W wesołej atmosferze, w sprzyjającej aurze pogodowej, uczniowie podróżowali po swoich rodzinnych miejscowościach na trasie Raszków – Pogrzybów – Przybysławice – Moszczanka – Skrzebowa.
Udany “Koncert przy ruinach”
12 września 2016

Udany “Koncert przy ruinach”

Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu podsumowującego projekt „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich”. Czwarty już "Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy odbył się w sobotę 10 września - wykonawcami byli Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza oraz ostrowski Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.
IV Koncert przy ruinach
9 września 2016

IV Koncert przy ruinach

W sobotę 10 września zapraszamy na IV "Koncert przy ruinach" kaplicy loretańskiej w Skrzebowej.  Wykonawcami będą Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania oraz Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza z Ostrowa Wielkopolskiego. Kompozycje Zespołu LUMEN łączą w sobie wiele stylów, melodie wpadają w ucho jak popowe przeboje a gitara basowa wybija chwilami jazzowo-funkowe rytmy. To mieszanka przyjemna dla ucha, a dawka liryzmu zawarta w utworach sprzyja modlitewnemu skupieniu.
Czwarty wyjazd loretański
5 września 2016

Czwarty wyjazd loretański

Kłodzko i Głogówek k. Prudnika były celem czwartego - ostatniego wyjazdu studyjnego w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich", który odbył się dn. 3 września. W wyjeździe udział wzięło ponad pięćdziesięciu mieszkańców Moszczanki, Skrzebowej i Bieganina. Celem wyjazdu było poznanie kolejnych dwóch obiektów wchodzących w skład nowopowstałego szlaku - były to już kaplice dziewiąta i dziesiąta z osiemnastu istniejących w Polsce.
Strona 3 z 4Początek   Wstecz   1  2  [3]  4  Dalej   Koniec