Zaloguj Search

Aktualności

 
VI Koncert przy ruinach
11 września 2018

VI Koncert przy ruinach

W sobotę 8 września już po raz szósty odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, wykonane zostały „Psalmy Józefa”.

Msza i piknik przy ruinach
21 sierpnia 2018

Msza i piknik przy ruinach

W świąteczną środę 15 sierpnia przy ruinach kaplicy loretańskiej w Skrzebowej odprawiona została Msza święta. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obok uroczystości NMP Królowej Polski jest dniem, kiedy w tym szczególnym miejscu odprawiana jest eucharystia.

Majowe przy ruinach
23 maja 2018

Majowe przy ruinach

Maj - dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku - to w Kościele katolickim okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych, nazywanych "majówkami".

Świętowanie przy ruinach
23 maja 2018

Świętowanie przy ruinach

Jak co roku w święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski Msza św. o godz. 11.00 odprawiona została przy ruinach kaplicy loretańskiej. W majowe przedpołudnie 3 maja rzesza parafian zebrała się by uczestniczyć w Eucharystii odprawianej przez ks. prob. Rafała Krysia.

Nagroda za działania prokulturowe
6 grudnia 2017

Nagroda za działania prokulturowe

Projekt Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa (gm. Raszków) pn. "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich" został wyróżniony przez Województwo Wielkopolskie w ramach konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Wyróżnienie za EDD
21 listopada 2017

Wyróżnienie za EDD

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa znalazło się wśród kilkudziesięciu organizatorów wydarzeń 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Ostatnie kaplice na szlaku
4 października 2017

Ostatnie kaplice na szlaku

Poznań i Bydgoszcz były celem ostatniego tegorocznego wyjazdu studyjnego w ramach projektu "Nasze Loreto - ogólnopolski szlak kaplic loretańskich (kontynuacja)".

Publikacja "Nasze Loreto"
27 września 2017

Publikacja "Nasze Loreto"

We wrześniu wydana została publikacja pt. "Nasze Loreto. Kaplice i dzwonnice loretańskie w Polsce", będąca podsumowaniem naszych dwuletnich działań w tym zakresie. Książeczka, której autorem jest Karol Marszał, opisuje 20 kaplic loretańskich i 41 dzwonnic loretańskich oraz historie ich powstania.

Strona 2 z 5Początek   Wstecz   1  [2]  3  4  5  Dalej   Koniec